Краса нашого тіла та здоров’я організму залежить від великої кількості різноманітних корисних речовин: в тому числі й білків. Одним з таких є колаген — білок, який входить до складу більшості тканин в нашому організмі: шкіри, сухожиль, хрящів, кісток та зубів. Він є важливим структурним компонентом, який надає матеріалам міцності, пружності та структурної цілісності. Пропонуємо дізнатись більше про колаген та його важливі властивості.
Чому колаген так важливий для молодості та здоров’я організму?
Колаген виробляють спеціальні клітини — фібробласти. Вони складаються з довгих пружних волокон, що утворюють мережу. Вона своєю чергою надає тканинам характерну структуру та фізичні властивості. Людський організм містить декілька типів колагену:
- колаген типу I є найпоширенішими та зустрічається у більшості тканин: шкірі, сухожиллях, кістках та зубах;
- колаген типу ІІ переважно міститься у хрящах;
- тип ІІІ є у кровоносних судинах, органах та м’язах.
Колаген здатний утримувати воду в тканинах, завдяки чому зберігається їх оптимальний рівень зволоження та пружності. Також цей білок бере участь в утворенні нових клітин, регенерації тканин тощо. Оскільки він має протизапальні властивості, він може сприяти зниженню негативних процесів в організмі.
Наш організм здатний виробляти колаген самостійно. Втім з віком цей процес дещо ускладнюється. В кінцевому результаті можуть виникати різні проблеми: втрачається еластичність шкіри, з’являються зморшки, посилюється вразливість суглобів та знижується структурна міцність тканин. В таких випадках варто дотримуватись здорової дієти. Слід вживати продукти, які є природніми джерелами колагену: м’ясо, рибу, яйця. Також варто вживати продукти, багаті на вітамін С, оскільки він сприяє виробництву колагену.
Варто включити до раціону харчові добавки. Наприклад, для зменшення болю в суглобах, м’язах та відновлення пошкоджених сухожиль треба звернути увагу на спеціальний комплекс для суглобів з колагеном 2 типу та гіалуроновою кислотою від NeoCell. Він оптимізує процеси, які поступово розв’яжуть основні проблеми у комплексі з лікарською терапією.
Широку популярність мають різноманітні косметичні засоби (креми, серуми, лосьйони) з колагеном, які використовують для зовнішнього впливу на шкіру. Існують також спеціальні ін’єкції. Вони можуть бути корисними для поліпшення вигляду шкіри та зменшення зморшок.
7 корисних властивостей колагену
Колаген виконує безліч функцій в нашому організмі. Пропонуємо дізнатись більше про його корисні властивості. Тож цей білок дозволяє:
- Зміцнити структуру шкіри. Саме він забезпечує пружність та стійкість тканини. Через вікові зміни суттєво знижується вироблення колагену, що призводить до появи перших ознак старіння. Додаткове вживання білка дозволяє ефективно протидіяти їм, повертаючі шкірі її еластичність.
- Підтримка здоров’я суглобів. Колаген забезпечує їхню пружність та гнучкість. Регулярне вживання спеціальних харчових добавок з цим білком сприяє підтримці здоров’я суглобів, зменшуючи запалення та знижуючи ризик розвитку артриту.
- Зміцнення волосся та нігтів. Вживання добавок покращує структуру волосся, надаючи йому додаткової сили та блиску. Також колаген захищає нігті від крихкості та ламкості.
- Покращення травлення. Білок сприяє регуляції вироблення шлункової кислоти, тим самим покращуючи процес травлення, зменшуючи запалення та підтримуючи здорову мікрофлору кишківника.
- Підтримка здоров’я кісток та зубів. Колаген забезпечує міцність кісток, а от його нестача може призводити до підвищення слабкості та схильності до переломів. Вживання білка зменшує ризик розвитку остеопорозу та проблем із зубами.
- Покращення спортивних досягнень. Колаген підтримує м’язову функцію та рухову активність. Регулярне вживання харчових добавок сприяє швидшому відновленню після важких тренувань.
- Протизапальні властивості. Ефективна протидія запаленням дозволяє знизити ризик розвитку різноманітних хронічних захворювань.
Колаген є важливим елементом здорового організму. Його нестача може негативно вплинути на стан здоров’я. Саме тому варто приділити увагу правильному харчуванню, вживанню харчових добавок та, за необхідністю, робити спеціальні колагенові ін’єкції.